GO OUT 'N PLAY

two drifters off to see the world

WELCOME TO JETLAG

Jest 3 rano. Nie możemy spać. Jetlag. Nasz pokój nazywamy pieszczotliwie bunkrem bo jest mega mały, nie da się otworzyć okna i śmierdzi w nim starą skarpetą. Leżymy tak sobie i zastanawiamy się czy już wstawać i ruszyć w poszukiwaniu śniadania. Rysio na górze, my na dole. Rysio przyjechał tutaj 2 dni wcześniej, spędził noc w buddyjskim klasztorze oraz uczestniczył w porannych modlitwach mnichów. Po przyjeździe oprowadził nas po okolicy i pokazał “zaprzyjaźnione” miejsca. Pierwszą noc tutaj spędziliśmy na degustacji żołądkowej gorzkiej, którą to Rysio przywiózł dla nas w prezencie powitalnym. Na dachu hostelu odkryliśmy taras, na którym właściciele hodują drzewka bonsai. Powitaliśmy tam wschód słońca. Następnego dnia spaliśmy do 18. Organizm nie ogarnia jeszcze czy to noc czy dzień. Chodzimy trochę jak zombie.

WP_20141104_001

 

Zauważyliśmy już, że ciężko jest się dogadać po angielsku. Zamawianie jedzenia w restauracji polega na pokazywaniu na obrazki. Po przylocie na lotnisku powitała nas japońska telewizja i poprosiła o udzielenie wywiadu. Ekipa składała się z kamerzysty oraz pary prezenterów. Wywiad polegał na tym, że pani zadawała najpierw pytanie po japońsku, drugi pan prezenter je powtarzał, następnie pani tłumaczyła nam pytanie po angielsku, my odpowiadaliśmy i na koniec pani tłumaczyła swoim kolegom naszą odpowiedź. Bardzo zainteresował ich fakt, że w Polsce też można zjeść sushi. Pytali nas nawet, czy przypadkiem nie przywieźliśmy ze sobą zdjęć sushi z polskiej restauracji. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo znaleźć typowy sushi bar w Osace. Restauracje i różne knajpki są na każdym kroku, wszystko nam do tej pory bardzo smakuje, ale na sushi jeszcze nie trafiliśmy.  Może dziś będzie ten szczęśliwy dzień.

 

2 comments on “WELCOME TO JETLAG

 1. mama K.
  November 15, 2014

  Hej Dzieciaki-turyści, to macie okazję pouczyć się jeszcze dwóch języków – migowego i japońskiego 😉

  Like

 2. mama K.
  November 15, 2014

  Czyżby sushi było bardziej popularne w Polsce niż w Japonii? Właśnie otwarto nowy lokal z sushi obok nas w Pruszczu-Centrum, jak wrócicie to sprawdzicie i porównacie smaki! 😉 Buziaczki od mamy 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 5, 2014 by in Japonia and tagged , , .

Gdzie aktualnie jesteśmy?