GO OUT 'N PLAY

two drifters off to see the world

BANDYCI! ZŁODZIEJE! RATUNKU!

Nie powiedział nigdy nikt w Japonii.

 

Takie cechy jak uczciwość, grzeczność oraz uprzejmość Japończycy najprawdopodobniej wypijają z mlekiem matki. Podróżuje się tutaj łatwo i przyjemnie. Ludzie noszą swoje telefony w zewnętrznych, otwartych kieszeniach swoich plecaków i nikomu nie przyjdzie nawet do głowy, żeby przywłaszczyć sobie czyjąś własność. Kradzież jest uważana za coś obciachowego, żałosnego i niehonorowego. Nie musisz obawiać się, że ktoś wyciągnie ci coś z kieszeni albo wyda za mało reszty. Ciężko zarobione pieniądze traktuje się tutaj z szacunkiem, banknoty podaje się oburącz. W jednej z restauracji gdy Grzesio płacił i podał więcej banknotów (aż 5), kelnerka powtórzyła kwotę, którą wręczył i czekała, aż przytaknie. Nie płaci się tu też napiwków, próbując zapłacić więcej niż wynosi rachunek, można narazić się na zażenowanie obsługi.

DSC01181

Ludzie noszą maseczki, nie po to by nie zarazić się od innych, tylko po to by nie zarazić innych. Jeśli ktoś czuje się przeziębiony, ma katar lub podwyższoną temperaturę, to zakłada maskę, żeby nie kichać i kaszleć na innych. Jest to kolejny przejaw japońskiej grzeczności. Tutaj nie jest to niczym specjalnym i nikt na to nie zwraca uwagi.

Żeby znaleźć śmietnik, to trzeba się trochę nachodzić, ale mimo to jest tutaj bardzo czysto, hostele, w których śpimy, są także wysprzątane na błysk. Przed wejściem należy zdjąć buty i założyć kapcie. Gdy weszliśmy po raz pierwszy do hostelu w którym aktualnie śpimy, pani pracująca tutaj wymyła spody oraz kółeczka naszych walizek.

DSC01193

 

Na peronach stacji kolejowych namalowane są specjalne linie, które oznaczają, gdzie będzie znajdować się wejście gdy nadjedzie pociąg. Ludzie ustawiają się w kolejeczkę, nikt się nie wpycha, każdy zdąży przecież wsiąść i wysiąść.

DSC01228

 

2 comments on “BANDYCI! ZŁODZIEJE! RATUNKU!

 1. Ania
  November 8, 2014

  Już w Szwajcarii wydawało mi się sterylnie … Może być jeszcze bardziej??? Znaleźlicie sushi??? Uściski z Ż.!

  Like

  • gooutnplay
   November 12, 2014

   Czysto niesamowicie, ludzie tu ciagle zamaiataja niewidzialne okruszki. Sushi znalezione, ciagle testujemy nowe jedzenie, wszystko pyszne i jestesmy na dobrej drodze zeby zostac zawodnikami sumo.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 7, 2014 by in Japonia and tagged , , , .

Gdzie aktualnie jesteśmy?