GO OUT 'N PLAY

two drifters off to see the world

KIOTO NA DWÓCH KÓŁKACH

W Kioto postanowiliśmy zabawić się w gang rowerowy i postraszyć trochę Japończyków. W Japonii obowiązuje ruch lewostronny, nie ma ścieżek, rowerami jeździ się po chodniku i biedni piesi nigdy nie wiedzieli, czego się spodziewać po trójce Europejczyków. Skręci w prawo, czy w lewo? Objedzie mnie z prawej, czy z lewej strony?

DSC01383

DSC01400

W dwa dni dojechaliśmy do wszystkich najważniejszych świątyń, przejechaliśmy przez piękną, starą dzielnicę gejsz, szaleliśmy po zielonych parkach i błądziliśmy wąskimi uliczkami.

DSC01299

DSC01311

DSC01278DSC01255

Jednym z głównych punktów wycieczki był też Złoty Pawilion, jest to taka atrakcja turystyczna, przed którą zawsze kłębią się tłumy. Pawilon był kiedyś willą sioguna, a następnie świątynią buddyjską. Podobnie jak większość znanych budowli w Japonii, pawilon został spalony, i to co dziś możemy podziwiać, to tylko reprodukcja z 1955.

DSC01417

DSC01442

DSC01270DSC01467

W Kioto nadszedł też czas, by zrobić pierwsze pranie. Wszystko równiutko zostało rozwieszone na sznurkach na dachu hostelu, lecz niestety zapomnieliśmy ściągnąć ubrania i następnego dnia, gdy wyjeżdżaliśmy z deszczowego Kioto, w naszych walizkach musieliśmy wieźć wory z mokrymi ciuchami. Na szczęście po drodze znaleźliśmy pralnio-suszarnię i już po godzinie i jednym obfitym śniadaniu nasze ubrania co prawda pachniały jeszcze deszczówką, ale przynajmniej były suche.

Oprócz prania była jeszcze jedna nieciekawa przygoda, tym razem przydarzyła się tylko mnie. Jeszcze w Szwajcarii kupiłam sobie dość dziwną pastę do zębów. Pasta była w tubce średniej wielkości, więc w sam raz dla podróżnika, lecz niestety miała dziwny smak i nie za bardzo myła zęby. Trzeciego dnia naszej podróży postanowiłam wziąć ją pod lupę i przeczytać dokładnie skład. Osobliwa pasta okazała się klejem do protez.

pasta do zębów

5 comments on “KIOTO NA DWÓCH KÓŁKACH

 1. mama K.
  November 16, 2014

  A ścieżek rowerowych to tam nie ma? a tacy porządni, praworządni i poukładani …Japończycy oczywiście! Buziaczki 😉

  Like

 2. mama K.
  November 16, 2014

  Piękne widoki i budowle… a najważniejsze że Wy szczęśliwi, zadowoleni, uśmiechnięci i jeszcze nawet nie zmęczeni. Pa, pa

  Like

 3. mama adzia
  November 17, 2014

  a o Rudzielcu to wy jeszcze pamiętacie :)))) Pan Kot sypia tylko na poduszeczkach , fotelach i kanapach, czasami pomaga Tacie w pracy. p.s. zero zainteresowania jelonkami, poduszeczkami szwajcarskimi i zabawkami.

  Like

  • gooutnplay
   November 18, 2014

   Pamietamy i tesknimy, taki z niego panicz Burbon – w koncu jego imie zobowiazuje! ;))

   Like

 4. Ania
  November 18, 2014

  Może dzięki osobliwej paście blendamed dłużej ząbki na swoich miejscach pozostaną 😀
  Super fotki! :)))

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 16, 2014 by in Japonia and tagged , , , .

Gdzie aktualnie jesteśmy?