GO OUT 'N PLAY

two drifters off to see the world

HIROSHIMA COMBO

Z Kioto do Hiroshimy dostaliśmy się super szybkim Shinkansenem. Zaopatrzeni w pączki, kawę i lody mogliśmy ze spokojem zmierzyć się z tą białą strzałą. Niestety, niektórym pasażerom prowiant skończył się już po 5 minutach podróży.

 

DSC01501

DSC01504

Na szczęście podróż nie trwała długo i już po dwóch godzinach ciągnęliśmy nasze walizki ulicami Hiroshimy.

DSC01524

Już na miejscu okazało się, że nasz niezastąpiony planista noclegów Grzesio postanowił apgrejdować nasz “bunkr”. Otrzymaliśmy pokój z własną, prywatną łazienką! Gdy już mieliśmy dość tych luksusów, poszliśmy na spacer do Parku Pokoju. Kopuła Bomby Atomowej, którą wszyscy dobrze znamy z podręczników historii, robi piorunujące wrażenie. W parku znajduje się tez pochodnia, która zgaśnie, gdy ostatnia bomba atomowa zniknie z naszej planety. Po wizycie w muzeum i zobaczeniu na własne oczy jak straszne jest to, co wydarzyło się po wybuchu oraz po przeczytaniu oficjalnych statystyk o posiadaniu przez różne kraje swojej broni jądrowej, można śmiało powiedzieć, że nie zapowiada się to zbyt szybko. W Hiroshimie wszystko zostało zrównane z ziemia, bomba zwana pieszczotliwie “Little Boy” pochłonęła 140 tys. ofiar, a dla porównania aktualnie Stany Zjednoczone posiadają bombke o 30.000 większym zasięgu..

DSC01627

DSC01639

Nie chcę, żeby ten wpis skończył się tak smutno, więc dodam, że w Hiroshimie zjedliśmy przepyszną rzecz, tutejszy przysmak – okonomiyaki. Późnym wieczorem udaliśmy się też na zamek i  zwiedzanie świątyń.

DSC01650

 

DSC01688

DSC01661

DSC01668

DSC01670

 

Głodny?

 

DSC01554

2 comments on “HIROSHIMA COMBO

 1. Ania
  November 18, 2014

  A z tych wężyków coś rozumiecie? Czy po angielsku też piszą???
  Buziaki!

  Like

  • gooutnplay
   November 18, 2014

   No niestety jeszcze nie opanowaliśmy tak szybko japońskiego, ale to dla nas żaden problem> Porozumiewamy się głównie na migi albo pokazujemy na obrazki 🙂 Myślę, że uczenie się języków obcych jest przereklamowane, bo jak dwie osoby chcą to zawsze się dogadają 😉 😉

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 17, 2014 by in Japonia and tagged , , , , , , .

Gdzie aktualnie jesteśmy?