GO OUT 'N PLAY

two drifters off to see the world

LAST DAY IN TOKYO

Ostatni dzień w kraju kwitnącej wiśni spędziliśmy w okręgu (dzielnicy) Taito. Jest to jedna z najstarszych części miasta i obejmuje Ueno wraz z wielkim parkiem oraz Asakusę, w której znajduje się kompleks świątynny Senso-ji. Dojechaliśmy metrem na Asakusę, tam wynajęliśmy rowery i ruszyliśmy przed siebie.

DSC02411
DSC02447
DSC02410

Senso-ji to jedna z najstarszych i najbardziej znanych świątyń buddyjskich, cały kompleks jest bardzo popularnym celem pielgrzymkowym Japończyków. Ich podejście do religii jest dość specyficzne, jeśli ktoś jest shintoistą, to nie wyklucza to bycie wyznawcą buddyzmu. Te dwie religie są często wyznawane jednocześnie. Często obok buddyjskich budowli buduje się też sintoistyczne świątynie.

DSC02425
DSC02429
DSC02441

Wokół świątyni znajdują się budki, w których za 100 lub 200 jenów można kupić sobie wróżbę, kadzidełka, talizmany lub inne religijne gadżety. Za 200 jenów wróżba jest prawdopodobnie bardziej przychylna. Przed świątynią stoi wielka kadzielnica, do której podchodzi się, by się trochę okadzić, ma to ponoć przynieść szczęście. Przyglądaliśmy się tym wszystkim czynnościom, w których nie ma większego uniesienia, wszystko to wygląda dla nas zabawnie, przypomina to spluwanie przez ramię 3 razy, by uniknąć pecha albo poszukiwanie czterolistnej koniczyny, która nas na pewno wybawi ze wszystkich opresji.

Następnych przystankiem był park Ueno, w którym znajduje się wiele muzeów oraz ogród zoologiczny. Jest to miejsce odpoczynku, relaksu, spotkań towarzyskich. Przychodzi tu też wielu ulicznych artystów.

DSC02474
DSC02458
DSC02483

Zrobiliśmy sobie w parku mały piknik, w końcu zaczął zapadać zmrok, park się powoli wyludniał i my też ruszyliśmy w drogę powrotną.

DSC02489
DSC02491

3 comments on “LAST DAY IN TOKYO

 1. Riczi
  December 6, 2014

  Gdzie jest mąka ja sie pytam 🙂

  Like

  • gooutnplay
   December 6, 2014

   Nic już nie zostało, zjadłeś całą mąkę 😛

   Like

 2. mama K.
  December 6, 2014

  Hej Dzieci!, co Wy tak krążycie Japonia-Kontynent? Z mojego “grafiku” wynika że powinniście już od kilku dni być na Filipinach? Grześ widzę że zmieniasz swój image, czyżbyś chciał nas przywitać z “wielką brodą”? Co najmniej jak dzisiejsi Mikołaje!!! A czy tam gdzie jesteście też są Mikołaje? Jeśli tak to niech Wam podrzuci jakiś miły prezencik 😉 A od pruszczańskiego WIELKI BUZIAK 🙂
  A co Cie tak przeraziło Grzesiu na ostatniej fotce – ogrom tego “szaszłyka”?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on December 5, 2014 by in Japonia and tagged , , , , , .

Gdzie aktualnie jesteśmy?